LT | RU | EN
Apie mokyklą
Struktūra ir kontaktai
Bendruomenė
Veikla
Tvarkaraštis
Pasiekimai
Paslaugos

Loading

Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazija

Teisinė forma Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
Įm. kodas 190243095
Registras Valstybės įmonės Registrų centro Utenos filialas
Tel. (8 386) 31671
Tel./Faks. (8 386) 31048
El. paštas vgvsekretore@dkd.lt

PRIIMAMOJO DARBO GRAFIKAS

I - IV: 8.00 - 17.00

V: 8.00 - 16.45

Pietūs: 12.00 - 12.45


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Marry a Russian Woman contador de visitas счетчик посещений
Rudenėjančiais takais į Eišiškes

Spalio 12 dieną Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos 8a ir 8b klasių mokiniai su klasių auklėtojomis Jūrate Čičinskiene ir Valentina Kločko bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Dronišinec vyko į Eišiškes. Mūsų mokykla, Pabradės „Žeimenos“, Eišiškių ir Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos bei Kauno moksleivių techninės kūrybos centras dalyvavo trečiame tarpkultūrinio projekto ,,Lietuvos takais‘‘ etape.

Svetingai projekto dalyvius sutikę Eišiškių gimnazijos mokiniai pakvietė visus į aktų salę. Svečius sveikino Eišiškių gimnazijos dainų ir šokių ansamblis ,,Kwiaty Polskie“. Po trumpo kiekvienos komandos prisistatymo projekto dalyviai buvo pakviesti dalyvauti viktorinoje ,,Pažink Eišiškes“. Dulkiant rudeniškam lietučiui, mokiniai lankė istorijos ir kultūros objektus ir atsakinėjo į viktorinos klausimus. Kiekvienos komandos mokiniams gidais buvo Eišiškių gimnazijos ugdytiniai. Jie priminė, kad Eišiškės yra antras pagal dydį miestelis Šalčininkų rajone, prie sienos su Baltarusija. Papasakojo, kas pavaizduota Eišiškių herbe. Pasirodo, svarstant šio miestelio simboliką, vietos gyventojams pageidaujant, nutarta herbe vaizduoti Švč. Mergelę Mariją su kūdikėliu.

Projekto dalyviai aplankė paminklą - kryžių, ant kurio iš abiejų jo pusių lietuvių ir lenkų kalbomis išraižyti kardinolo Stefano Višinskio pasakyti žodžiai: „Kai užgęsta žmonių atmintis, prabyla akmenys“. Šis paminklas liudija apie Eišiškių gyventojų pasiryžimą išsaugoti ir gerbti skausmingos praeities istoriją. Mokiniai buvo ir prie paminklinio akmens holokausto aukų (žydžių moterų) laidojimo vietoje, stabtelėjo ties popiežiui Jonui Pauliui II skirta paminkline lenta. Projekto dalyviai lankėsi Eišiškių Kristaus Karaliaus Žengimo į dangų bažnyčioje (pastatyta 1852 m.), grožėjosi joje esančiais dailės paminklais. Vaikščiodami po Eišiškes, mokiniai sužinojo, kad miestelyje yra dvi gimnazijos (Eišiškių, dėstomąja lenkų kalba, ir S. Rapalionio, dėstomąja lietuvių kalba), sporto, muzikos mokyklos.

Aplankę istorijos ir kultūros objektus, projekto dalyviai vyko į Purvėnų užkardą. Čia mokiniai buvo išsamiai supažindinti su pasieniečių darbu, naujausia įranga. Ypač buvo įdomu apžiūrėti ir savo rankose palaikyti tarnybinius ginklus. Kinologas mokiniams papasakojo, kaip šunys prisideda prie pasieniečių darbo, padėdami atlikti sienos apsaugos, sekimo ir kitas funkcijas. Projekto dalyviai ne tik sužinojo, kaip dresuojami VSAT šunys, kaip jie mokomi ieškoti narkotinių, sprogstamųjų medžiagų, surasti pažeidėjus ar dingusius žmones, bet ir stebėjo kinologo ir jo šuns pasirodymą.

Atlikę viktorinos užduotis ir apsilankę Purvėnų užkardoje, projekto dalyviai rinkosi Eišiškių gimnazijoje. Visų mokyklų komandos buvo apdovanotos padėkomis ir prizais.

Į namus grįžome kupini gerų emocijų ir įspūdžių, pasisėmę naujų žinių, nekantriai laukdami kito susitikimo lapkričio mėnesį Pabradėje

  2017-10-17
(Perskaitė: 135)
© 2008–2016 Visagino „Gerosios Vilties” vidurinė mokykla
Paskutinė svetainės atnaujinimo data 2016-10-12